Lék se používá už 20 let. Funguje i proti covidu, tvrdí ostravští lékaři


V posledních několika měsících je lék proti viru COVID-19 hlavním tématem, ostatně není se čemu divit, protože na onemocnění zemřely miliony lidí po celém světě. Lékaři z Fakultní nemocnice Ostrava však přišli s dobrou zprávou. Podle jejich zveřejněné klinické studie je na koronavirus účinný lék Imunor, který je registrován a používán více než dvacet let. Ukázalo se, že pacienti užívající Imunor mají mírný průběh onemocnění.

Kopie návrhu Kopie návrhu Bez názvu-4

Výzkum vedl primář oddělení klinické imunologie a alergologie Jaromír Bystroň. Studie se zúčastnilo celkem 53 zdravotníků z různých věkových kategorií, kteří pracovali s nakaženými lidmi na lůžkovém oddělení i v ambulancích. Od března letošního roku užívali lék Imunor, a přestože přicházeli neustále do kontaktu s nakaženými lidmi, lehkou formou koronaviru onemocněly pouze dvě zdravotnice.

Studii schválil Státní ústav pro kontrolu léčiv

Výzkum posvětil jak Státní ústav pro kontrolu léčiv, tak i etická komise nemocnice. Ve Fakultní nemocnici Ostrava totiž během největšího náporu chyběli lékaři a zdravotní sestry či ošetřovatelé, protože byli také pozitivní na COVID-19. Právě z daného důvodu se lékaři rozhodli pustit se do studie a zjistit, jak by na tom byl zdravotnický personál, kdyby užíval lék Imunor.

Během prvního kvartálu letošního roku chybělo v nemocnici až 70 zdravotních sester. Poté začal zdravotnický personál užívat Imunor, přičemž z celkem 52 pracovníků, již se zúčastnili studie, onemocněli pouze dva. Jednalo se o zdravotní sestry, které měly navíc velice lehký průběh onemocnění (v porovnání se svými příbuznými ve společné domácnosti), a tak se mohly po dvou týdnech vrátit zpět do práce.

Imunor aktivuje přirozenou imunitu

Imunor je lék aktivující přirozenou imunitu, přičemž podle primáře a jeho studie lék užívaný preventivně aktivuje i buněčnou imunitu proti viru COVID-19. Prozatím je však tento lék hrazen plně pojišťovnou pacientům, kteří trpí poruchou buněčné imunity.

 

 

jiddu jpg

 

1

 

Kopie návrhu klik

 

sport-2

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení