Lék se používá už 20 let. Funguje i proti covidu, tvrdí ostravští lékaři


V posledních několika měsících je lék proti viru COVID-19 hlavním tématem, ostatně není se čemu divit, protože na onemocnění zemřely miliony lidí po celém světě. Lékaři z Fakultní nemocnice Ostrava však přišli s dobrou zprávou. Podle jejich zveřejněné klinické studie je na koronavirus účinný lék Imunor, který je registrován a používán více než dvacet let. Ukázalo se, že pacienti užívající Imunor mají mírný průběh onemocnění.

Kopie návrhu Kopie návrhu Bez názvu-4

Výzkum vedl primář oddělení klinické imunologie a alergologie Jaromír Bystroň. Studie se zúčastnilo celkem 53 zdravotníků z různých věkových kategorií, kteří pracovali s nakaženými lidmi na lůžkovém oddělení i v ambulancích. Od března letošního roku užívali lék Imunor, a přestože přicházeli neustále do kontaktu s nakaženými lidmi, lehkou formou koronaviru onemocněly pouze dvě zdravotnice.

Studii schválil Státní ústav pro kontrolu léčiv

Výzkum posvětil jak Státní ústav pro kontrolu léčiv, tak i etická komise nemocnice. Ve Fakultní nemocnici Ostrava totiž během největšího náporu chyběli lékaři a zdravotní sestry či ošetřovatelé, protože byli také pozitivní na COVID-19. Právě z daného důvodu se lékaři rozhodli pustit se do studie a zjistit, jak by na tom byl zdravotnický personál, kdyby užíval lék Imunor.

Během prvního kvartálu letošního roku chybělo v nemocnici až 70 zdravotních sester. Poté začal zdravotnický personál užívat Imunor, přičemž z celkem 52 pracovníků, již se zúčastnili studie, onemocněli pouze dva. Jednalo se o zdravotní sestry, které měly navíc velice lehký průběh onemocnění (v porovnání se svými příbuznými ve společné domácnosti), a tak se mohly po dvou týdnech vrátit zpět do práce.

Imunor aktivuje přirozenou imunitu

Imunor je lék aktivující přirozenou imunitu, přičemž podle primáře a jeho studie lék užívaný preventivně aktivuje i buněčnou imunitu proti viru COVID-19. Prozatím je však tento lék hrazen plně pojišťovnou pacientům, kteří trpí poruchou buněčné imunity.

 

 

jiddu jpg

 

1

 

Kopie návrhu klik

 

sport-2

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz