Kouření způsobuje nevratné škody na zdraví, odvykání kouření a způsoby jak přestat kouřit je mnoho, tato bylina pomáhá napravit škody způsobné kouřením

Novoroční předsevzetí si dává až polovina Čechů. Mezi ty zcela nejčastější, které předčí už jen snaha zhubnout, patří přestat s kouřením.

Předsevzetí do nového roku, kterým je skoncovat s kouřením, si dává na začátku roku až třetina kuřáků. Jak jinak než ze dne na den. Ale až čtyři z pěti snaživců jsou již po měsíci ve starých kolejích. Na příčině je nedostatečná vůle, chybějící motivace a často i přesvědčení, že je to jedno, když už kouřili tolik let. Avšak pomocník, který umí zmírnit škody na organismu kuřáků i po mnohaletém kouření, existuje. Je to rostlina Cat`s Claw, známá i jako kočičí dráp. Uslyšíte-li názvy rostliny, jakými jsou Una de Gato, Vilcacora či další český název řemdihák plstnatý, jde pořád o tu stejnou rostlinu s latinským názvem Uncaria tomentosa.

Cat`s Claw je rostlina Amazonie

Kočičí dráp roste v amazonském deštném pralese v nadmořské výšce 800 metrů. Jde vlastně o popínavou rostlinu s listy srdcovitého tvaru s malými trny, které evokují kočičí drápky. Tato tradiční peruánská léčivka má schopnost pozitivně ovlivňovat imunitní systém. Její obliba v lidovém léčitelství po celém světě je dnes již tak obrovská, že je spolu s macou peruánskou druhou nejoblíbenější léčivkou amazonského pralesa.

Zázrak z přírody nejen pro kuřáky

Účinky rostliny na lidský organismus se neustále zkoumají. Už nyní však výsledky odborných výzkumů ukazují na pozitivní účinky této rostliny u řady onemocnění. Kočičí dráp vykazuje antivirové, protizánětlivé, adaptogenní, antioxidační, antimikrobiální, a dokonce i protinádorové účinky. Pomůže na alergie, při artritidě, oparech, nepravidelné menstruaci, diabetu i třeba u poruch střev a žaludku. Velice slibnou je rostlina u kuřáků. Při výzkumu byly u kuřáků prokázány různé mutagenní aktivity, tedy přítomnost buněk, které indikují vznik novotvarů, tedy rakoviny. Při podání substance s obsahem Cat`s Claw došlo k významnému poklesu této mutagenní aktivity.

Řemdihák plstnatý je skvělý pomocník při odvykání kouření

Kouřit chceme přestat především kvůli svému zdraví. Pro mnohé však je demotivující, že šance na zlepšení zdraví či eliminaci již existujících škod jako následků dlouholetého kouření je poměrně malá. Organizmus se ze zátěže způsobené kouřením vzpamatovává dlouhá léta. Cat`s Claw je však novou šancí. A jak přestat kouřit? Jinak než ze dne na den to nepůjde. A proč s tím nezačít hned teď?

 

Další informace a popis o této rostlině najdete na: Efia.cz

 

Produkt v našem eshopu: Zobrazit detail

 

cat

cat s claw

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz