Jaké výhody má lipozomální vitamín K2 + D3?

Dnes už velmi dobře víme, jakou spojitost mají různé vitamíny s nemocemi, psychickými i fyzickými zdravotními obtížemi. Většina lidí si je vědoma toho, že ze stravy jich nepřijímá dostatečné množství, a tak je doplňují formou doplňků stravy. Mezi jejich kvalitou jsou však nemalé rozdíly.

Příkladem vitamínu, kterého obvykle nemáme dostatek, je vitamín D3, který se častokrát kombinuje s vitamínem K. Vitamín K je důležitý pro srážlivost krve a normální stav kostí. „Déčko“ má podobné účinky, působí na kosti, zuby, svaly, ovšem navíc je důležitý i pro podporu imunity. Jeho umělé doplňování je obzvlášť důležité v zimě, kdy svítí méně sluníčka. V létě ho totiž získáváme převážně ze slunečního záření.

Nejlépe vstřebatelný je vitamín D a K v lipozomální formě

Až si budete vybírat vitamín D + K v tabletách, dávejte si pozor, co kupujete. Mezi jednotlivými doplňky stravy jsou velké rozdíly, zejména v jejich vstřebatelnosti.

Pokrokovou technologií je tzv. lipozomální forma vitamínů. V čem je lepší? Přináší dva významné benefity:

  • výrazně snižuje riziko gastrointerestinálních potíží,
  • mnohem lépe se vstřebává.

Mikronutrienty (v tomto případě vitamíny D a K) jsou transportovány v lipozomech. Lipozomy samotné jsou velmi odolné, nenarušuje je proces trávení, a tak účinné látky dostanou tam, kam mají. U klasických vitaminů se část komplexních molekul rozbije v trávicím systému ještě předtím, než jsou absorbovány, a tak je celková využitelnost přípravku o dost nižší.

Nejen lipozomální forma je zárukou úspěchu

Hledejte tedy přípravky v lipozomální formě – lipozomální vitamín K2 + D3 pořídíte například v e-shopu Jsmeproimunitu.cz. Jejich přípravek od značky Ekolife natura splňuje i další kritéria, na něž byste měli dbát, pokud vás zajímá skutečná podpora imunity. Neobsahuje umělá barviva ani umělá sladidla, je zcela bez cukru, lepku a soji, vhodný pro vegetariány a vegany. Takové by měly být všechny doplňky stravy, bohužel nejsou. Vybírejte si pečlivě, jakou formou budete svému tělu vitamíny suplementovat, hraje to roli.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz