Domácí výroba konopné CBG masti a oleje

CBG je kanabinoid mateřský – všechny ostatní kanabinoidy vznikají syntetizací z jeho základu. Srovnáme-li ho s THC, není zdaleka tak silný, avšak co do hojícího efektu účinkuje výrazně. Je třeba také upozornit, že se po užití CBG nekoná žádný rauš ani jiná mentální stimulace, je totiž jen minimálně psychoaktivní. Co se týče konkrétních zdravotních účinků, hodně se překrývají s těmi CBD, ale přece jsou jiné. Věda např. již potvrdila pozitivní dopad CBG na neurodegenerativní onemocnění typu Huntingtonovy choroby, harmonizačně působí také na nevyléčitelné nemoci jako je syndrom dráždivého střeva či glaukom. Slouží také jako spolehlivý stimulant chuti k jídlu a potlačovač depresí. O CBG (kanabigerolu), se tvrdí, že má velmi pozitivní vliv a účinky na chronické střevní záněty, ulcerózní kolitidu, Crohnovu nemoc, lupénku, která má spojitost se střevním původem, cukrovku, roztroušenou sklerózu, řídnutí kostí a našli bychom ještě další seznam různých nepříjemných onemocnění, které tento kanabinoid CBG v konopí pomáhá léčit.

Co zkusit kokosový olej a CBG květy?

Tato kombinace je výhodná hlavně z toho důvodu, že kokosový olej se dá při ztuhnutí použít jako mastička, ale také jako olej k vnitřnímu užití. Vyrobíme si tak za relativně malou cenu, poměrně dost velké množství oleje a masti, navíc v uspokojivé kvalitě, která se nedá srovnat s oficiálními mastičkami, kde je legislativně možné mít pouze 0,000001% THC. Pokud se budeme bavit o CBG oleji, určitě nevyrobíme tak čistou kvalitu jako v laboratoři, ale zase budeme mít za stejnou cenu podstatně větší množství a navíc, bude to naše receptura a peněženka nám rozhodně poděkuje.

Fantazii se meze nekladou, takže, kdo chce svůj projekt vylepšovat a zdokonalovat, může si zkusit přidávat do směsi různé jiné bylinky, přísady, esence, vosky a jiné kombinace. Berte v úvahu, že čím více přísad, tím větší pravděpodobnost různých alergických reakcí kůže apod.

Co budeme potřebovat

  • Kokosový olej 400g - 800g max.
  • Květy konopí CBG 12% 10g - 20g
  • Hmoždíř na rozdrcení
  • Hrnec
  • Sítko, jemné tkanivo nebo punčocháče
  • Trychtýř
  • Skleněné nádoby s víčkem

V první fázi rozdrtíme CBG Květy (rukama, drtičkou nebo v hmoždíři) na malé kousky cca. 3 - 4mm frakci. Rozdrcené květy konopí rozložíme na pečící papír a vložíme do předehřáté trouby na 120 °C. a necháme 30 minut ohřívat. Hlídejte květy, aby nezačaly kouřit, měly by se jen vysušit. Tento krok nepřekračujte, je velmi důležitý pro aktivaci kanabinoidů a tzv. dekarboxylaci.

 

cbg4 (300 x 250 px) (1200 x 628 px) (1200 x 1200 px) (370 x 370 px) (370 x 240 px)-2

Kokosový olej vložíme do hrnce a rozpustíme. Mícháme, dokud se základ nerozpustí. Zahříváme za mírných teplot, směs by se neměla vařit. Vsypeme směs usušených a rozdrcených květů CBG do rozpuštěného kokosového oleje a za občasného míchání, zahříváme. Teplota by němala přesáhnout 50-60°C. Po dvaceti minutách necháma směs vychladnout a proces opakujeme, zahřejeme zase na 20-30min. a necháme směs vychladnout. Můžeme opakovat jen jednou, ale vícenásobné opakování, zajistí větší koncentraci látek v oleji     a masti.

Nyní směs procedíme. Cezení budeme provádět 2x, nejdříve hrubší pomocí síta a druhé přes silonovou punčochu nebo látku, tak aby ve směsi nezůstávaly žádné zbytky rostlinného materiálu. Nečistoty by mohly dráždit pokožku.

Po zahřátí, kdy je vše tekuté, směs přelijeme z hrnce do připravených skleněných nádob, dle potřeby na mast nebo olej a dáme vychladnout.

 

Skladujeme v lednici, vydrží tak mnohem déle!

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz