Co se šušká, jako prevence a pomoc na koronavirus?

Od doby, co začala světem obíhat koronavirová pandemie, jsme všichni začali více přemýšlet nad tím, jak se případnému onemocnění a samotnému viru vyhnout. Světem a internetem se šíří různá doporučení, někdy fámy a konspirace, ale jak se říká „na každém šprochu pravdy trochu“. Bohužel mnoho konspirací se po pár měsících ukazuje jako holý fakt a pravda. Označení konspirace mají jen proto, protože se to zrovna nehodí oficiální agendě, která má evidentně jasné noty a pokyny, co se již říci může a co ne.

Abychom se nepustili do politické debaty, kterou dnes tato koronakrize bezesporu je, obrátíme list a půjdeme se věnovat onomu šuškání, které se doporučuje jako prevence a pomoc na tuto koronapotvoru.

Jako první nás velmi zaujal rozhovor s panem MUDr. Radanem Gocalem, který v tomto rozhovoru zmiňuje již existující studie na podávání dávek vitamínu D a Zinku.

Odkaz na rozhovor zde: https://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/

Druhým zajímavým postřehem byl pan Prof. MUDR. Jiří Beran, CSc. a téma Isoprinosine, který rozpotal bouřlivou debatou na internetu a sociálních sítích.

Zde uvádíme zajímavý odkaz k tomuto tématu:

https://www.prolekare.cz/tema/hpv-condylomata-ari/detail/isoprinosin-je-bezpecny-a-ucinny-v-lecbe-pacientu-s-akutni-respiracni-virovou-infekci

Do třetice přidej více, nás zaujala zpráva, která má také zajímavý postřeh a rozhodně stojí za zamyšlení. Týká se extraktu z lékořice. Zde se uvádí, že vědci z univerzitní kliniky v Essenu identifikovali kyselinu glycyrrhizovou, která dokáže potlačovat koronavirus, v kořenu lékořice. Výsledky tohoto výzkumu jsou publikovány v knihovně bioRxiv viz odkaz níže. Antivirové vlastnosti kyseliny glycyrrhizové, která má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, byly již dříve prokázány u herpes simplex (jednoduchého oparu) a některých dalších virů. Autoři studie uvádějí, že je třeba podrobněji studovat vlastnosti kořene lékořice a zejména glycyrrhizinu, aby se prokázal terapeutický účinek proti koronaviru. Je již známo, že tato látka je bezpečná a snadno tolerovatelná.

Odkaz: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.12.18.423104v1

Tento článek nepíšeme proto, že bychom chtěli nějak znevažovat oficiální agendu, ale šuškáme si prostě drby, takže prosíme všechny fandy agendy a agenta, aby zůstali ve své forntě a nijak se nevzrušovali tím, že si lidé povídaji. 

 

kořen

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení