Co se šušká, jako prevence a pomoc na koronavirus?

Od doby, co začala světem obíhat koronavirová pandemie, jsme všichni začali více přemýšlet nad tím, jak se případnému onemocnění a samotnému viru vyhnout. Světem a internetem se šíří různá doporučení, někdy fámy a konspirace, ale jak se říká „na každém šprochu pravdy trochu“. Bohužel mnoho konspirací se po pár měsících ukazuje jako holý fakt a pravda. Označení konspirace mají jen proto, protože se to zrovna nehodí oficiální agendě, která má evidentně jasné noty a pokyny, co se již říci může a co ne.

Abychom se nepustili do politické debaty, kterou dnes tato koronakrize bezesporu je, obrátíme list a půjdeme se věnovat onomu šuškání, které se doporučuje jako prevence a pomoc na tuto koronapotvoru.

Jako první nás velmi zaujal rozhovor s panem MUDr. Radanem Gocalem, který v tomto rozhovoru zmiňuje již existující studie na podávání dávek vitamínu D a Zinku.

Odkaz na rozhovor zde: https://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/

Druhým zajímavým postřehem byl pan Prof. MUDR. Jiří Beran, CSc. a téma Isoprinosine, který rozpotal bouřlivou debatou na internetu a sociálních sítích.

Zde uvádíme zajímavý odkaz k tomuto tématu:

https://www.prolekare.cz/tema/hpv-condylomata-ari/detail/isoprinosin-je-bezpecny-a-ucinny-v-lecbe-pacientu-s-akutni-respiracni-virovou-infekci

Do třetice přidej více, nás zaujala zpráva, která má také zajímavý postřeh a rozhodně stojí za zamyšlení. Týká se extraktu z lékořice. Zde se uvádí, že vědci z univerzitní kliniky v Essenu identifikovali kyselinu glycyrrhizovou, která dokáže potlačovat koronavirus, v kořenu lékořice. Výsledky tohoto výzkumu jsou publikovány v knihovně bioRxiv viz odkaz níže. Antivirové vlastnosti kyseliny glycyrrhizové, která má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, byly již dříve prokázány u herpes simplex (jednoduchého oparu) a některých dalších virů. Autoři studie uvádějí, že je třeba podrobněji studovat vlastnosti kořene lékořice a zejména glycyrrhizinu, aby se prokázal terapeutický účinek proti koronaviru. Je již známo, že tato látka je bezpečná a snadno tolerovatelná.

Odkaz: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.12.18.423104v1

Tento článek nepíšeme proto, že bychom chtěli nějak znevažovat oficiální agendu, ale šuškáme si prostě drby, takže prosíme všechny fandy agendy a agenta, aby zůstali ve své forntě a nijak se nevzrušovali tím, že si lidé povídaji. 

 

kořen

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz